خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

روش تفسیری آیت الله صادقی تهرانی در تفسیر «الفرقان»
ارسال در تاريخ شنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٩ توسط محمّد طاها

بسم الله الذی هو اعلم بالمهتدین

با عرض سلام به همراهان عزیز فقیه قرآنی

و اما بعد...
چند روز پیش یکی از دوستانم که وبلاگ را خوانده بود انتقادی به من کرد و گفت: «وبلاگ شما نسبت به آیت الله صادقی موضعی یک طرفه و کاملا مثبت داشته و فضای انتقادی در آن وجود ندارد و ...» هر چند که اخیرا دوستانی از انتقاد عبور کرده و حتی در قسمت نظرات مطالبی توهین آمیز می نویسند! البته منظور دوست بنده این بود که ما (نویسندگان وبلاگ) نیز باید پست هایی که مستقیماً به ایشان مرتبط نمی شود و یا حتی انتقادی است را هم در وبلاگ قرار دهیم تا دیگران خودشان قضاوت کنند.

خوب این هم پیشنهادی است. اما به نظر ما فقیه قرآنی به قدری مهجور و ناشناخته هست و همین شناخت اندک از ایشان در جامعه هم به اندازه کافی تهمت آلود هست که ما در این وبلاگ حداقل برای مدتی به انتقاد نپردازیم گرچه دوستان عزیزی که انتقاداتی دارند می توانند آن را در قسمت نظرات آزادانه بیان کنند.

برای این پست وبلاگ، در مشورتی که با سید صابر داشتیم به این نتیجه رسیدیم که مقاله ای با عنوان «روش تفسیری آیت الله صادقی تهرانی در تفسیر الفرقان» نوشته ی آقای «امیر حسین مطلق» را برای مطالعه ی قرآن دوستان روی وبلاگ قرار دهیم. در این مقاله سعی شده که با دیدگاهی علمی به تفسیر شریف الفرقان پرداخته شود و شاید مانند مطالب ما ارادتمندانه نوشته نشده است !

خواندن این مقاله را به سه دسته از دوستان پیشنهاد می کنیم :

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...
برچسب ها : انقلاب قرآنی

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...