خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

ردّ شبهاتی پیرامون «آیه تطهیر»
ارسال در تاريخ شنبه ۱ آبان ۱۳۸٩ توسط سید صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به همه دوستان عزیز.

دلیل اینکه از تأخیر در نوشته ها عذر خواهی نمی کنیم یکی این است که شما عزیزان را آنقدر بزرگوار می دانیم که این تقصیرها را به دیده اغماض بنگرید و از ما درگذرید.

دیگر اینکه ناچار نباشیم در هر پست از دوستان عذرخواهی کنیم که به فرموده  امیرالمؤمنین مولا علی (صلوات الله علیه) مؤمن کم خطا می کند و عذر خواهی او هم کم است... !

و دیگر اینکه یافتن و تهیه مطالب مفید بعضا ً دشوار و زمان بر است و ما مقید هستیم که مطالبی که درج می کنیم را اولاً خودمان حتما در حد درکمان فهمیده باشیم، و ثانیاً برای دوستان نیز خواندن آن را مفید بدانیم.

و دیگر هم اینکه گاهی مشغله زندگی و امور دنیا آدمی را آنقدر به خود مشغول می کند که برخی توفیقات را از آدمی سلب می کند.

در هر حال در حالی که شاکر خدای متعال هستم از اینکه این وبگاه را بدست ما جایگاه دفاع از قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) قرار داد، مطلبی را که آماده نموده ام خدمتتان عرضه می کنم:

در سال ١٣٧٩ آیت الله صالحی نجف آبادی شبهاتی را پیرامون آیات مودت و نیز آیه تطهیر مطرح کردند که به موجب آن و به درخواست مرکز فرهنگ و معارف قرآن قم از سوی آیت الله صادقی تهرانی جوابیه ای قرآنی بر رد آن شبهات نگاشته شد. متن ذیل مربوط به قسمت آیه تطهیر است و إن شاء الله به لطف الهی مطلب مربوط به آیات مودت نیز به خدمت دوستان عرضه خواهد شد.

پاسخ قرآنی آیت الله صادقی تهرانی در رد شبهات آقای صالحی نجف آبادی پیرامون «آیه تطهیر»:

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...
برچسب ها : مقالات، نقد و مصاحبه

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...