خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

سلسله جلسات درس تفسیر موضوعی قرآن کریم
ارسال در تاريخ چهارشنبه ۳ آبان ۱۳٩۱ توسط سید صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

« الحمدُ لـلّهِ الّذی أنزَلَ عَلی عَبدِهِ الکِتابَ وَلَم یَجعَل لَه عِوَجاً »

عاشقان معارف قرآن همیشه بی صبرانه به انتظار گشایش دری از رحمت و معرف اند. و این بار نسیم این رحمت و معرفت از این نقطه وزیدن گرفته و تشنگان معرفت قرآن را با جرعه ای ناب پذیراست:

سلسله جلسات درس تفسیر موضوعی قرآن کریم توسط فقیه مُصلح و أعلم قرآنی
آیت الله دکتر محمد صادقی تهرانی «قدّس الله تربته الزّکیّة»

این درس که پانصد جلسه است، با تلاش جمعی از یاران قرآنی در حال آماده سازی می باشد و هم اکنون، فایل صوتی کلیه پانصد جلسه درس تفسیر آماده دانلود بوده و حدود بیست جلسه نیز، به صورت کامل پیاده سازی گشته و آماده دانلود و بهره برداری است. و البته بقیه جلسات نیز به مرور زمان پیاده سازی شده و در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت.

در دعای خیرتان فراموشمان نکنید که در این راه مـرْضیّ حق، سخت محتاج عنایت حضرتش و دعای اهل معرفتیم.

لازم به توضیح است که در پُـست های قبلی چهار جلسه از این دروس را خدمت دوستان با عناوین ذیل ارائه کرده بودیم:

جلسه اول: ما وظیفه داریم از قرآن عصمت بگیریم!
جلسه دوم: تفسیر کردن قرآن کفر علمی است!
جلسه سوم: باید خالص ترین اوقات و بهترین حالات برای مطالعه قرآن باشد
جلسه چهارم: قدم اول، عقلانیت برمبنای فطرت است، با توجه کامل به قرآن

این چهار جلسه مقدمه ای بسیار ارزشمند و عالی است برای ورود به بحث تفسیر که جداً توصیه می کنیم حتی کسانی که اصلاً و اصولاً قصد ورود به بحث تفسیر را ندارند و حتی دغدغه های غیر قرآنی مثلاً سیاسی یا اجتماعی و ... دارند باز این چند جلسه ناب که مطالبی بکر در آن است را از دست ندهند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
* دوستان عزیز می توانید، سایر جلسات را از همان لینک اول که در بالا ارائه کردیم دنبال فرمایید. در ضمن لینک «جلسات درس تفسیر موضوعی» در بالای صفحه، و نیز ستون کناری سایت در قسمت مطالب برتر، در دسترس است.

* امروز روز عرفه و امشب شب جمعه است. دوستان من در وبگاه «انقلاب قرآنی»، به مناسبت این روز های عزیز به تناسب مراسم دعای کمیل و زیارت ناحیه مقدسه که توسط مرحوم آیت الله العظمی صادقی تهرانی در سال 1356 در مکه مکرمه خوانده شده است را به عزیزان تقدیم کرده اند: «دانلود قرائت زیارت ناحیه مقدسه و دعای کمیل از زبان آیت الله صادقی در مکه ی مکرمه».

اما فایلهای مربوطه که از نوارهای خیلی قدیمی بوده صدای واضحی ندارد. به همین دلیل این دو فایل را برای عزیزان و علاقمندان طی صرف زمان زیادی اصلاح کردیم و کیفیت آن مقدار قابل توجهی بهتر شده است. می توانید دانلود نمایید:

فایل صوتی دعای کمیل توسط آیت الله صادقی تهرانی(ره) در مکه مکرمه، ۲۶ صفر ۱۳۹۸ هـ.ق، برابر ۱۶ بهمن ۱۳۵۶ هـ.ش: دانلود (5.4MB)

فایل صوتی زیارت ناحیه مقدسه توسط آیت الله صادقی تهرانی(ره) در مکه مکرمه، ۸ ذی الحجّة ۱۳۹۷ هـ.ق، برابر ۲۹ آبان ۱۳۵۶ هـ.ش:  دانلود (9.9MB)


برچسب ها : اخبار و اطلاع رسانی ،دروس تفسیری ،دانلودها

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...