خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

اعتراض به اعدام دوباره محکومی که بعد از اعدام زنده شد!
ارسال در تاريخ جمعه ٦ دی ۱۳٩٢ توسط سید صابر

« بسم الله الرحمن الرحیم »

در پی خبری که چندی پیش توجه رسانه ها را به خود جلب کرد، یکی از شاگردان آیت الله صادقی تهرانی(ره) طبق وظیفه مسلمانی، ماجرا را پیگیری کرد:

داستان ماجرا آن بود که یک اعدامی در شهر بیرجند بعد از آنکه دوازده دقیقه بالای چوبه دار بود و پزشک حاضر در محل اجرای حکم، مرگ وی را تأیید کرده بود، در روز بعد، در سردخانه پزشک قانونی به طور معجزه آسایی زنده یافت شد! یکی از کارکنان سردخانه با دیدن بخار جلوی پلاسیتک مقابل دهان وی، می فهمد که او هنوز زنده است و سریعا او را به بیمارستان منتقل می کنند تا سلامتی اش را بازیابد.

از آنجا که یک قاضی مربوط به پرونده گفته بود که «این فرد باید دوباره اعدام شود»! و از آنجا که این کار با چندی از موازین قرآنی و اسلامی در تضاد است، لذا حجة الاسلام علی چراتیان این مطلب را پیگیری نموده، و ضمن بیان نظر قرآنی خویش در مخالفت با این حکم، نظر سایر مراجع تقلید را نیز جویا شده است.  در آخر پاسخ آنها را طی نامه ای به وزیر دادگستری ارجاع داده است. و الحمد لله با تلاش و پیگیری ایشان این حکم خلاف شرع انجام نشده است.

می توانید مطالب جالب و مفید در نامه های مذکور را مطالعه بفرمایید:

نامه اول:  استفتاء از مراجع و استدلال قرآنی برای عدم جواز اعدام دوباره محکوم

نامه دوّم: پاسخ مراجع عظام تقلید به استفتاء

نامه سوم: خطاب به وزیر دادگستری


برچسب ها : اخبار و اطلاع رسانی ،اسناد و گزارشات

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...