خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

دومین همایش بیداری قرآنی برگزار شد
ارسال در تاريخ جمعه ۱٦ اسفند ۱۳٩٢ توسط سید صابر

« بسم الله الرّحمن الرحیم »

دومین همایش بیداری قرآنی

الحمد لله دومین همایش بیداری قرآنی در تالار همایش های دانشگاه مفید با خوبی و خوشی برگزار شد. گرچه تنش هایی هم در حین برگزاری پیش آمد اما در کل خیلی عالی به پایان رسید.

این همایش هم مانند همه همایش های دیگر نقاط قوت و ضعفی داشت که نقاط ضعف آن در نظر دوستان قابل اغماض است و نقاط قوّت آن در نظر دشمنان بی اهمیت!

دومین همایش بیداری قرآنی

محور اصلی بحث های همایش حول روش و مبنای فقهی و تفسیری آیت الله صادقی و جایگاه سنّت و روایات در فقه گویا بود. که هم منتقدان تا حدّی نظراتشان را بیان کردند و هم مدافعان پاسخهایی را به فراخور بحث عنوان داشتند.

این همایش به همّت فرزندان برومند آیت الله صادقی تهرانی(رحمة الله علیه) به خصوص آقایان مسعود و محمود و با حضور اساتید گرانقدری چون آقایان قاضی زاده، سید محمد علی ایازی، علی رحمان ستایش، عباسعلی روحانی، مهدوی راد و شهیدی و تنی چند از دیگر اساتید برگزار شد. و از بین شاگردان فقیه قرآنی نیز، حجة الاسلام محسن نورانی نیز چند دقیقه ای مطالبی را عنوان نمودند.

دومین همایش بیداری قرآنی

إن شاء الله اگر مجالی بود در فرصتی دیگر شرح مبسوط تری از جریان همایش خدمت دوستان عزیز ارائه خواهیم کرد.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت: جهت اطلاع بییشتر به «گزارش دومین همایش بیداری قرآنی، در پایگاه جامعة علوم القرآن»، نیز می توانید مراجعه نمایید


برچسب ها : اخبار و اطلاع رسانی

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...