خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

بانوی مهر و عاطفه
ارسال در تاريخ شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸٩ توسط محمّد طاها

بسم الله الرحمن الرحیم

انّا اَعطیناکَ الکوثر ، فَصَلِّ لِرَبِّکَ و انحَر ، انَّ شانِئکَ هوَ الاَبتَر

به نام خدای رحمتگر بر آفریدگان ، رحمتگر بر ویژگان

ما همواره به تو تمامی [خیرات خودی و پیوسته ی] بسیار پربار را بخشودیم ، پس برای پروردگارت نماز [ویژه] گزار و گلو‌ [یت را برایش] فرو نه ، همانا دشمنت خود بی تبارترین [بی تباران] است.١

**************************

ضمن عذرخواهی از دوستان همراه وبلاگ فقیه قرآنی به دلیل تاخیر زیاد در بروز رسانی وبلاگ ، لازم است اشاره کنیم که اخیرا مطلبی بسیار جالب با عنوان "گویایی احکام" از طرف معاونت فرهنگی جامعة علوم القرآن منتشر شده که انشاءالله در همین هفته روی وبلاگ خواهیم گذاشت.

و اما بعد ...

آری ، فاطمه (س) ، خود ، تمامی خیرات است ... تمامی مفسّرین در اینکه کوثر اشاره ای است ظریف و زیبا به بانویی که تمامی خوبی و تمامی بزرگی و تمامی مهربانیست ، هم عقیده هستند . به راستی نمی توان دختر پیامبر بود ، اما صدّیقه نبود ... آری ، نمی توان همسر علی بود و زهرا نبود و بی شک نمی توان مادر حسنین بود و فاطمه نبود !

در کتابی ، مطلبی با موضوع "حالات فاطمه (س) در شب ازدواج با امیر مومنان" خواندم که نوشته بود :

در شب ازدواج ، علی (ع) ، فاطمه ی زهرا را نگران و گریان دید. پرسید : (فاطمه) چرا ناراحتی ؟ (و ایشان) پاسخ داد :

پیرامون حال و رفتار خویش اندیشه کردم ، به یاد پایان عمرم و داخل شدنم به قبر افتادم ، که امروز از خانه ی پدر به خانه ی شما منتقل شدم و روزی دیگر از اینجا به طرف قبر و قیامت رهسپار خواهم شد . پس (ای علی) تو را به خدا سوگند می دهم که بیا تا به نماز بایستیم تا با هم در این شب ، خدای را عبادت کنیم.٢

آری ، این سخنان را فقط می توان از زبان بانوی نمونه ی هر دو عالم - آن هم در چنین شبی - شنید.

-----------------------------
١: ترجمان قرآن ، آیة الله العظمی محمد صادقی تهرانی
٢: بر گرفته از کتاب نهج الحیاة با موضوع "فرهنگ سخنان فاطمه سلام الله علیها"

_______________________________________

پی نوشت ١ :
شهادت مظلومانه ی حضرت فاطمه ی صدّیقه(سلام الله علیها) را به حضرت بقیة الله الاعظم ، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تمامی شیعیان و  عاشقان قرآن و اندیشه ی قرآنی تسلیت عرض می کنیم.

 پی نوشت ٢ :
یک دعا :
خدایا به زنان و دختران مسلمان و مومن ، معرفت و عفّت زهرایی و درک آیین همسر داری و تربیت فرزندان صالح به شیوه ی فاطمه (س) عنایت بفرما!


برچسب ها : اخبار و اطلاع رسانی

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...