خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

هیچ کتابی از فقیه قرآنی در نمایشگاه کتاب تهران نیست !
ارسال در تاريخ چهارشنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳۸٩ توسط سید صابر

بسم الله العزیز الحکیم

در «پست قبلی» با عنوان «گویایی در احکام ، پویایی در موضوعات» خبری را در قست پی نوشت به اطلاع دوستان رسانده بودیم با این محتوا:

کتب فقیه قرآنی در نمایشگاه کتاب تهران نیست!

انتشارات امید فردا - که تنها ناشری است که کتب فقیه مصلح قرآنی را منتشر میسازد - گویا از شرکت در نمایشگاه کتاب محروم شده است و در نتیجه در نمایشگاه هم حضور ندارد و لذا کتب فقیه قرآنی را هم نمیتوان در نمایشگاه یافت !

یکی از دوستان بعد از خواندن این خبر، در نمایشگاه کتاب در قسمت جستجو که به صورت آنلاین هم قابل دسترسی است به جستجوی آثار آیت الله صادقی تهرانی می پردازد. نتیجه جستجو تنها شامل کتاب «ترجمان قرآن» از انتشارات کلیدر بود. ایشان به غرفه این انتشارات رفته و مشاهده می کند که این انتشارات کتاب مذکور را به نمایشگاه نیاورده و از دلیل جویا می شود که با جواب قانع کننده ای هم روبرو نمی شود.

خلاصه اینکه با بیش از ١١٠ جلد تألیف از علامه مجاهد، در کمال ناباوری و تأسف

هیچ کتابی از فقیه قرآنی در نمایشگاه کتاب تهران نیست !

_______________________________________
پی نوشت: چند حدیث از معصومین(علیهم السلام).

امر به معروف و نهی از منکر
امام رضا(علیه السلام)
فرمود: باید هریک از شماها امر به معروف و نهی از منکر نمایید، وگرنه شرورترین افراد بر شما تسلط یافته و آنچه که خوبان شما، دعا و نفرین کنند مستجاب نخواهد شد.

از امام حسین(علیه السلام) پرسیدند:
چگونه صبح کردی؟
فرمود: صبح نمودم در حالیکه پروردگارم بالای سرم و آتش، پیش رویم، مرگ، جوینده ام و حساب الهی فراگیرم می باشد و چنین روزی من، در گرو کردار خویشم، نه آنچه دوست دارم پیدا می کنم، و نه آنچه نمی پسندم از خود می رانم و همه کارها در اختیار دیگری است. اگر بخواهد عذابم می کند و اگر بخواهد از من می گذرد. بنابراین کدام فقیری از من نیازمندتر است.

و شخصی دیگری از آن حضرت(علیه السلام) پرسید:
فاصله میان ایمان و یقین چقدر است؟
فرمود: چهار انگشت. گفت: چگونه؟ فرمود: ایمان آن است که آن را می شنویم و یقین آن است که آن را می بینیم و فاصله بین گوش و چشم چهار انگشت است.
پرسید: میان آسمان و زمین چقدر است؟ فرمود: یک دعای مستجاب.
پرسید : میان مشرق و مغرب چقدر است؟ فرمود: به اندازه ی سیر یک روز آفتاب.
پرسید: عزت آدمی در چیست؟ فرمود: بی نیازیش از مردم.
پرسید: زشت ترین چیزها چیست؟ فرمود: در پیران هرزگی و بیعاری است، در قدرتمندان، درنده خویی، در شریفان، دروغگویی، در ثروتمندان، بخل است و در عالمان حرص!


برچسب ها : اخبار و اطلاع رسانی ،مقالات، نقد و مصاحبه

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...