خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

اثبات وجود وارثان معصوم پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم)
ارسال در تاريخ چهارشنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸٩ توسط سید صابر

بسم الله الرحمن الرحیم، العزیز الحکیم

چندی پیش مطلبی در وبلاگ قرار دادیم با عنوان «قرآن، منشور وحدت اسلامی» و طی آن، جزوه ای با همین عنوان را که از طرف دفتر جامعة علوم القرآن منتشر شده بود، خدمت عزیزان معرفی کردیم.

این جزوه همانطور که توضیح دادیم حاوی «اثبات وجود وارثان معصوم پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) تنها با یک آیه از قرآن مبین» به انضمام «مصاحبه‌ی روزنامه توسعه با آیت الله دکتر محمد صادقی تهرانی» است.

مدتی پیش یکی از خوانندگان مطالب وبلاگ که ظاهراً از عزیزان اهل سنت هستند کامنتی را برایمان نوشتند که بهانه نوشتن این پست شد! ایشان نوشته بودند:

«بنده در عجبم که آیه 31 و 32 سوره مبارکه فاطر چه ربطی به خلافت دارد. آیه اشاره به امت اسلام دارد که بعضی از این امت گناهکارند وبعضی از لحاظ بدی وخوبی میانه اند وبعضی بسیار به اعمال خیر سبقت گیرنده اند. سپس می فرماید این برتری بزرگی است. برادران اهل تشیع همواره از هر فرصتی برای پیش کشیدن موضوع خلافت بعد از پیامبر استفاده می کنند امری که به نص صریح قرآن که می فرماید: «امرهم شوری بینهم» به شکل مشورتی است. آیا معنی وحدت با استفاده از قرآن تحمیل نظرات خودمان بر قرآن است؟ البته اگر صحبت از وحدت نمی شد بنده هیچ وقت کامنت نمی گذاشتم این سایت را هم یکی از دوستان به بنده معرفی نمودند شاید هدف ایشان هم شیعه نمودن بنده بوده ولی در جواب ایشان هم می گویم: برو این دام بر مرغی دگر نه که عنقا را بلند است».

و جوابی که بنده برای این دوست گرامی نوشتم:

«هو السلام
به نظرم مطلب گویاست.
شما یک بار دیگر به دقت آیه و استدلال های مربوطه را مطالعه بفرمایید.
این آیه بحث وراثت قرآن را مطرح میسازد که گویا شما به این موضوع اصلا دقت نکرده اید چرا که در این تفسیر درباره خلافت صحبتی به میان نیامده است. من از شما تعجب میکنم! بحث در اینجا وجود وارثان معصوم برای پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) است نه اثبات خلیفه گری!
طبق این آیات وجود دارند افرادی از امت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) که عصمت داشته و علم کتاب در نزد آنها به ودیعه نهاده شده است. مسئله ای که باید بدان دقت شود این است که این افراد والا و معصوم که خدا آنها را وارثان قرآن قرار داده چه کسانی هستند. اینجا بحث خلافت نیست بحث عصمت است!!!
یهدی الله لنوره من یشاء
موفق باشید».

و به این بهانه دوستان عزیز را دعوت میکنم که مطلب زیر را که توضیح و استدلال پیرامون آیات 31 و 32 سوره مبارکه فاطر است مطالعه کنند.

در این استدلال بدون نیاز به تاریخ و روایات - که ممکن است برای همه مسلمین مقبول نباشد - تنها با استناد به قرآن که تنها منشور وحدت همه مسلمانان جهان است، وجود وارثان معصوم بعد از حضرت ختمی مرتبت(صلی الله علیه و آله و سلم) اثبات می شود:

اثبات وجود وارثان معصوم پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) تنها با یک آیه
از قرآن مبین

دانلود جزوه «قرآن، منشور وحدت اسلامی» (PDF ~263 KB)

_______________________________________
پی نوشت: چند روز پیش خدمت فقیه قرآنی بودم. به حمدالله وضعیت جسمانی ایشان بسیار بهتر از گذشته است. خدایش نگهدارد.


برچسب ها : مقالات، نقد و مصاحبه ،انقلاب قرآنی

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...