خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

مراسم شب چهلم فقیه قرآنی
ارسال در تاريخ دوشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳٩٠ توسط محمّد طاها

بسم الله الواحد القهار، العزیز الغفار و مقدّر الاقدار

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، 3 فروردین 90 :

آن مرحوم (فقیه قرآنی) در سال 1341 هجری شمسی در اثر مبارزات ضد شاه، خصوصا به جهت سخنرانی در سالگرد ارتحال آیت‌الله بروجردی در مسجد اعظم قم که برای نخستین بار افشاگری‌هایی علیه شاه را دربر داشت ازسوی ساواک محکوم به اعدام شد و ایران را مخفیانه به قصد حج ترک نمود.

مسجد اعظم قم

حال چه شده است که همان کسانی که از این سخنرانی آتشین و از این شجاعت بی بدیل بهره ها برده و سودها کرده اند، امروز در برابر برگزار شدن مراسمی برای یادی از فقیه قرآنی که انقلاب و مسجد اعظم خود را تا ابد مدیون او میدانند، مقاومت کرده و حقی آشکار را از حقداری مهجور و مظلوم دریغ میکنند؟؟؟ آری، ظاهرا بلند آوازه شدن نام محمد صادقی تهرانی برای نان به نرخ روزخور هایی که نام امام و اعتبارانقلاب و حرمت قرآن را جز برای روز به روز محکمتر شدن مسندشان و انداختن باد در غبغب تکبرشان نمیخواهند، بر خلاف مصلحت است!!! (1) اگر این رفتارها بی بصیرتی نیست ، پس معنای بی بصیرتی چیست ؟!

امیدواریم خبرگزاری ایرنا این جریان را هم در خبری شرح دهد و دلایل این مقابله ها با کسی که عمری را صرف خدمت به قرآن، سنت رسول الله (ص) و سیره ائمه اطهار (ع) نمود را بیان کند و فضای تیره و تاریک را برای کسانی که جویای حقیقت اند، روشن نماید.

وسیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون

----------------------------

مجلس شب چهلم حضرت آیت الله صادقی تهرانی :

1390/2/8 روز پنج شنبه -بعد از نماز مغرب و عشاء -واقع در قم-خیابان دورشهر-مسجد امام امیرالمومنین(علیه السلام)

___________________________________

(1): در راستای خبر مخافت با برگزاری مراسم شب چهلم درگذشت فقیه قرآنی در مسجد اعظم قم، سایت رسمی جامعة علوم القرآن اینطور نوشت : 

برگزاری مراسم چهلم در مسجد اعظم قم میسر نشد؟

پیرو درخواست رسمی از متولی مسجد اعظم قم در خصوص اجازه برگزاری مراسم چهلم معظم له در این مسجد { با توجه به سابقه سخنرانی ایشان در سالگرد ارتحال آیت الله العظمی بروجردی ( 1341 شمسی ) } ، پس از پیگیری های بسیار اعلام گردید:  مسجد اعظم قم علی رغم اینکه به واسطه سوابق گذشته به ایشان مدیون است و لیکن از اجازه برگزاری مراسم در این مکان بدلیل ...! معذوریم؟


برچسب ها : اخبار و اطلاع رسانی

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...