خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

یک دوست قرآنی
ارسال در تاريخ یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۸ توسط سید صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از دوستان در وبلاگشون مطلبی در مورد آیت الله صادقی تهرانی و وبلاگ فقیه قرآنی نوشته اند که لازم دیدم هم تشکر کنم و هم اینکه ایشان را به سایر دوستان معرفی کنم. آقای علی شامحمدی در وبلاگ یاسین نوشته است:

« ... ای کاش تا این سرمایه گرانسنگ و بی بدیل در جامعه زندگی میکند قدر شناسش باشیم که تجلیل از او تجلیل از قرآن است و مهجوریت او مهجوریت قرآن.
زندگی غریبانه و مظلومانه او نشان از دوری جامعه از آموزه های قرآنی و عدم تحمل لازم از دستورات قرآنی دارد. استدلال روشن و شگرف و منطق قوی ایشان می تواند منشاء تحول در جامعه ای باشد که ... »

خوشحالم که دوستانی علاقه مند به قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) هستند و نسبت به کسانی که در این زمان در جهت نهضت صحیح اسلامی حرکت می کنند معرفت و شناخت دارند. ان شاء الله این نوشتن ها و تلاش ها مورد قبول حضرت حق باشه و این گامهای کوچک از طرف ما را به لطف و فضل و کرم خودش قبول کنه و توفیق اینکه ما هم در زمره دوستان و یاران ولی و صاحب عصر و زمانش(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم را به ما عطا کند. ان شاء الله.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
پی نوشت:
1- چندی پیش سخنی از معصوم(علیه السلام) شنیدم به این مضمون: «چیزی که در نزد خدا پذیرفته گردد کم نیست». اگر عزیزی لطف کند و اصل حدیث را نقل بفرماید ممنون میشم.
2- در سایت ویکی پدیا هم مطلبی در مورد آیت الله صادقی تهرانی هست. علاقه مندان میتونن یه سری هم به اونجا بزنن.
٣- از همه دوستان دعوت میکنم که در خبرنامه این وبلاگ عضو شوند تا مطالب و اخبار و فایلهای مفید برای ایمیلشان ارسال شود. (قسمت راست همین صفحه، پایین).

یا حق.


برچسب ها :

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...