خانه عناوین سایت بانک مقالات «جلسات درس تفسیر موضوعی»

فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه
ارسال در تاريخ شنبه ۱٩ شهریور ۱۳٩٠ توسط سید صابر

بسم الله الرحمن الرحیم

والذین اجتنبوا الطاغوت ان یعبدوها وانابوا الی الله لهم البشری
فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه
اولئک الذین هداهم الله واولئک هم اولوا الالباب (زمر، ۱۷، ۱۸)

روز گذشته متوجه شدیم که مقاله منتشر شده در پست قبلی سایت فقیه قرآنی موجبات عصبانیت عده ای از دوستان را فراهم آورده است که از تریبون یک سایت قرآنی با ادبیاتی غیر قرآنی - متأسفانه - اقدام به نشر تهمت هایی علیه پیروان مکتب انقلاب قرآنی نموده اند.

از آنجا که شیوه برخورد سایت فقیه قرآنی حتی با مخالفان خود همواره - بحمدالله - بر مبنای قول نیکو و دوری از تهمت زدن ها و هتاکی کردن ها بوده است (شاهد این سخن در بخش نظرات سایت فراوان به چشم میخورد) و عقیده دارد که پرده دری و هتاکی از صفات ناپسند بوده و مقتضای ایمان به خدای سبحان و کتب آسمانی و پیامبران الهی و اوصیای آنها(ع) نمی باشد، در این مقطع حساس نیز از مسلمانان عزیز دعوت به عمل می آوریم که همگی آیات ۱۷ و ۱۸ سوره زمر را سرلوحه قرار دهیم و فارغ از هر سیاه نمایی و تهمت، با مطالعه دقیق مقاله مذکور حق را از باطل تشخیص داده و احسن القول را که خدای سبحان خواسته است پیروی کنیم.

در نهایت باز هم عزیزان همراه را به خواندن مقاله اخیر سایت فقیه قرآنی راجع به رفع شبهه اجماع و شهرت و خبر واحد دعوت میکنیم، و منتظر جواب علمی و منطقی از سوی منتقدان عزیز هستیم.

شرح بیانیه صاحب تفسیر الفرقان «آیت الله صادقی تهرانی»
درباره اجماع، شهرت، خبر واحد

(122 KB) PDF دانلود نسخه


برچسب ها : انقلاب قرآنی ،نظرات فقهی و فقه گویا ،مقالات، نقد و مصاحبه

رسولان - برترین مرجع دانلود آثار آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی
درباره سایت:
آیت الله العظمی محمد صادقی تهرانی

در طول چهارده قرن گذشته همواره قرآن، کنار گذاشته شده و مظلوم بوده است و عالمان دینی کمتر قرآن را محور کار خویش قرار داده اند.

در این میان آیة الله صادقی تهرانی«ره»، از معدود فقیهانی بوده است که کتاب خدا را در همه ابعاد محور اصلی کار خود قرار داده و روایات را نیز در صورت تطابق یا عدم مغایرت با کلام خدا پذیرفته نه صرفا بر مبنای علم رجال و حدیث و...

ایشان بیان کننده فقه گویا در برابر فقه سنتی و فقه پویا می باشند.

این فقه قرآن محور، همان روش معصومان محمدی علیهم السلام می باشد که برمبنای روایات فوق حد تواتر، بر همه مسلمین نیز عمل به آن واجب است.

در این سایت از مبانی، افکار، فتاوای فقهی، زندگینامه و احیانا خبرهای مربوط به صاحب تفسیر شریف الفرقان خواهیم نوشت.

إن شاء الله

...